אדוארד סנודן הדגיש את החשיבות של פרטיות ביחס לביטקוין ולקריפטו במהלך דיון וירטואלי בקונצנזוס 2022 היום.

למה הוא חושב כך?

  • אדוארד סנודן אמר שהוא "מאוד מעריץ" של ביטקוין, אבל הוא חושב שחוסר הפרטיות שלו עלול לגרום לכך שהוא נכשל בטווח הארוך.
  • אדוארד סנודן אמר כי ישנם מספר רב של נכסי קריפטו שניתן להתייחס אליהם כעל כסף הדומה לזהב ולא למטבעות.
  • הוא הוסיף כי הוא חושב שהתחרות בין מטבעות קריפטוגרפיים היא חיובית נטו לעולם.

לדבריו הוא הביע את חששותיו מהפיננסישל תחום הקריפטו, אך הדגיש כי הוא רואה הבטחה ענקית בטכנולוגיה. 

אדוארד סנודן מדבר על ביטקוין:

אדוארד סנודן אומר שהוא מאמין בתנועת הקריפטו, אבל הוא חושב שיש כמה מכשולים עיקריים להתמודד עם השנים הקרובות. 

בשיחה בראיון וירטואלי בקונצנזוס 2022 באוסטין היום, האדוארד סנודן ונשיא קרן חופש העיתונות – שיתפן את מחשבותיהם על ההבטחה של הטכנולוגיה המתפתחת והוציאו אזהרה ברורה לגבי הסכנות של עולם נטול פרטיות פיננסית עם כבוד לקריפטו.

סנודן, שעלה לכותרות בינלאומיות כשהדליף מסמכים מסווגים של הסוכנות לביטחון לאומי המפרטים את נוהלי המעקב של אזרחי ארה"ב ב-2013, תיאר את אופיו הציבורי של הביטקוין כ"פגם ליבה" ואמר שהסיבה הגדולה ביותר לכך שהוא עלול להיכשל היא משום שהוא אינו פרטי. . "היא נכשלת כמערכת מזומנים אלקטרונית מכיוון שהמזומן נועד במידה רבה להיות אנונימי", אמר, בהתייחס לכתב הלבן של ביטקוין (סאטושי נקמוטו כינה את הביטקוין כ"מערכת מזומנים אלקטרונית עמית לעמית").

למרות שהוא אמר שהוא ראה שהונפק עם ספר החשבונות הציבורי של ביטקוין, סנודן הבהיר שהוא "מאוד מעריץ" של הטכנולוגיה וערך השוואה בין זהב למטבעות קריפטוגרפיים, וציין כי האופי חסר הגבולות של ביטקוין והקריפטו באופן רחב יותר הוא "דבר מדהים".
זמן קצר לאחר הדיון, סנודן פרסם ציוץ בטוייטר, שתיאר את הזהב כ"ביטקוין שלא ניתן לשלוח דרך האינטרנט".

הוא גם בדק מספר חידושים נוספים בתחום המטבעות הקריפטוגרפיים, כולל מטבעות הפרטיות Zcash ומונרו. סנודן חשף לאחרונה שהוא עזר ליצור את Zcash תחת השם הבדוי ג'ון דוברטין, והוא אמר שהוא "ממש התרשם" מטכנולוגיית ההוכחה לאפס ידע כשקרא לראשונה את הספר הלבן.

ביטקוין ככסף

בהרחבת דעותיו לגבי ההבטחה של טכנולוגיית קריפטו, הוסיף סנודן כי נכסי קריפטו רבים "קרובים יותר לכסף" מאשר מטבעות. "אנשים לא מבינים את ההבדל אבל כסף הוא דבר בעל ערך, אסימון שניתן להחליף שאינו נשלט באופן עצמאי על ידי אף רשות מרכזית", אמר.

הוא גם הזהיר מפני הסכנות הפננסים של תעשיית הקריפטו. הוא אמר שהמרחב נעשה מפולג יותר ויותר – "בגלל הפיננסים של מטבעות קריפטוגרפיים" ורמז שהוא חושב שהמשתמשים לא מתמקדים מספיק בטכנולוגיה עצמה. 

"[משתמשים] לא חושבים בעיקר על מהן הרשתות שעומדות לשרת אותנו במשך 100 שנה להעברת ערך", אמר. "אני מודאג לגבי עולם שבו הכסף שלנו משמש נגדנו". 

סנודן אמר שהוא מקווה לראות אנשים מקבלים גישה ל"כסף חינם במובן העצמאות". במה שניתן לפרש כאישור למערכת האקולוגית הרחבה יותר של קריפטו ולא לכל נכס ספציפי אחד, הוא הציע שיש נכסים מרובים שיכולים לפעול ככסף זה דבר טוב לעולם. "אני חושב שככל שיש לנו יותר תחרות שם, כך יהיה יותר טוב", אמר.


נערי הקריפטו

אנחנו חבר'ה המתמחים בעולם הקריפטו כבר מספר שנים, משקיעים לטווח ארוך וקצר, ומתעסקים בשיווק רשתי ותודעתי על עולם קריפטו.

0 Comments

כתיבת תגובה

Avatar placeholder

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *