כל השאלות החשובות שרציתם לשאול, מה זה אתריום? מי יצר אותו? למה אתריום נוצר? מי מנהל את האתריום שלנו? מה זה רשת האתריום בבלוקצ'יין? כל זה בכתבה.

מה זה אתריום?

מה זה אתריום?

בדומה לביטקוין, אתריום היא מערכת קוד פתוח מסוג בלוקצ'יין, אבל באתריום המערכת מאפשרת יצירה ושימוש באסימונים מבוזרים(Tokens), ובאסימונים חסרי תחליף(NFT) ו-חוזים חכמים.
אופציות שאינן היו קיימות בביטקוין ומקלים על סגירתן של עסקאות והסכמים ברשת האינטרנט בצורה מבוזרת שאינה בשליטת ישות מרכזית המנהלת אותה.

מה זה רשת אתריום?

רשת אתריום הינה רשת הבלוקצ'יין המנהלת את המטבע אתריום ובנוסף יכולה לנהל מטבעות דיגיטלים נוספים המכונים Tokens ויכולה לנהל יצירות NFT ואפילו חוזים חכמים שנכתבים בין ארגונים וכל זה בצורה מבוזרת.

מה המטבע אתריום פופולרי?

נכון להיום ומאז הקמת המטבע אתריום, רשת האתריום הינה הרשת השניה בגודלה בשוק הקריפטו עם שווי שוק של 357 מיליארד דולר (אפריל 2022)!
הרשת שלו הפכה לפלטפורמה עיקרית היום ליצירת אפליקציות בלוקצ'יין בשל הקלות שניתן להתממשק אליו דבר שאינם קיים בביטקוין.
בשונה מביטקוין ערכו הנוסף שיש לאתריום הוא יכולתו לטפל בחוזים חכמים ולהתמודד עם כמות גדולה יותר של נתונים.

מי יצר את אתריום ואיך הקימו את אתריום?

אתריום הוצע לראשונה בשנת 2013 על ידי ויטליק בוטרין, ויטליק הוא חוקר ומתכנת קריפטו והוגה רעיון המיזם עוד בהיותו רק בן 19.

בתהליך הפיתוח נעזר ויטליק בשנת 2014 בקמפיין מימון המונים, ובשנת 2015 רשת האתריום עלתה לאוויר.
ואז ועד היום רשת אתריום מתפקדת כארגון גג ללא מטרות רווח אשר רשום בשוויץ ועוסק בפיתוח הפלטפורמה המאפשרת למתכנתים לפתח אפליקציות על בסיס הרשת שלה(רשת האתריום).

דברים שחייבים לדעת למחזירים לטווח ארוך?

ב-2016 אקר ניצל פירצה בקוד רשת האתריום והזרים לכיסו מטבעות דיגיטלים בשווי של עשרות מיליוני דולרים.

בשל כך נוצר ויכוח בין חברי הקבוצה המקימה של המטבע אתריום לגבי האידיולוגיה של האם להחזיר את הרשומה אחורנית או לא, ובשל הוויכוח נוצר פיצול ברשת האתריום ל-2 רשתות שונות, כאשר הרשת הראשונה כיום עדיין בשימוש אך לא נרחב ומכונה "אתריום קלאסי", אך רוב שווייה ופעילותה של הרשת נדדו לאחר הפיצול לאתריום המתוקן(שבו החזירו את הכסף לבעליו והאקר נשאר בלי כלום).

מה לגבי שווי השוק של אתריום?

בשנת 2017 שבתחילת שווי האתריום עמד על 7$ למטבע, זינק ערכו במעל 19,000% עד לשיא זמני של 1,386 דולר!

לאחר מכן ירד חזרה והתייצב על שווי של 150-200$ עד אמצע 2020, בסיום הירידה המטבע שוב זינק ל2,600% נוספים עד לרמה של 4,800$ באוקטובר 2021.

נכון לכתיבת שורות אלה, השוק בנפילה בערכו עומד על 1,100$ (יוני 2022) !


נערי הקריפטו

אנחנו חבר'ה המתמחים בעולם הקריפטו כבר מספר שנים, משקיעים לטווח ארוך וקצר, ומתעסקים בשיווק רשתי ותודעתי על עולם קריפטו.

0 Comments

כתיבת תגובה

Avatar placeholder

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *