כל המידע המופרט על רשתות בלוקצ'יין, איך הם עובדות? ואת מי הם משרתות באמת? ומי מנהל אותם? כל זה בכתבה.

מה זה בעצם רשת הבלוקצ'יין?

רשת בלוקצ'יין היא בעצם תמיפה טכנולוגית בכוח המחשוב המאפשרת פעילות עסקית מאובטחת ברחבי האינטרנט בצורה של אימות עסקאות בין צדדים שונים ללא צורך בישות ניהול מרכזית אחד.

איך בעצם העסקאות מתבצעות בבלוקצ'יין בצורה בטוחה?

הבלוקצ'יין כשמו הוא, היא תוכנת מחשב השומרת אצלה קטעי "בלוקים" מוצפנים של המידע הנוצר ברשת ובאמצעות שיתוף של עמית לעמית התקשורת יודעת לאמת שאכן הקטעי "בלוקים" הרשומים אכן אמיתיים ואף אחד לא זייף או התעסק בהם.

ובכך בעצם רשת בלוקצ'יין יודעת לאחסן בתוכה את כל עסקאות המשתמשים ברשת ומי מחזיק במה, וברגע שמבוצעת העברה כלשהיא בין אדם א' לאדם ב' רשתות הבלוקצ'יין פועלות יחד להשיג מספר אישורים מרשתות שונות שאכן אדם א' מחזיק במטבע הנשלח לאדם ב', ובמידה וכן, וגרעו מאדם א' את האחזקה ויעבירו אותה אל אדם ב'.

איך בעצם עובדים הבלוקים?

בלוקצ'יין מיועד להגיעה להסכמה בין גורמים שונים ובלתי תלויים על בלוקים של מידע שמחוברים בשרשרת.

כל בלוק כולל מזהה וגיבוב של תוכן הבלוק הקודם וכן מתחבר אליו, כך נוצר מבנה נתונים מבוזר שבתוכנו יכולים להסכים כל הגורמים המעורבים(בלוקצ'יינים נוספים).

אין אפשרות לשנות את תוכן הבלוקים מרגע שהם נקבעו.

איפה ניתן לראות שימוש בבלוקצ'יין?

המטבע הדיגיטלי הפופולרי והגדול ביותר ביטקוין משתמש ברשת בלוקצ'יין, תפיסת הבלוקצ'יין יצאה לעולם ביחד עם המטבע ביטקוין בינואר 2009.

כיום רב המטבעות הדיגיטלים משתמשים בטכנולוגית בלוקצ'יין, אך לחלקם ישנם אופציות נוספות בבלוקצ'יין כדוגמת בלוקצ'יין אתריום מול זה של ביטקוין שבאתריום ישנה אפשרות ל-NFT וחוזים חכמים דבר שאינו קיים ברשת הבלוקצ'יין של ביטקוין.

אילו סוגי מידע רשתות הבלוקצ'יין יכולות להכיל בתוכן?

בבלוקצ'יין ניתן להכיל בתוכו כמעט כל סוג של מידע, כיום השימוש המוכר והעולה על הדעת הינו בעלות על אחזקת מטבע מסויים, כדוגמא אדם א' מחזיק בעשרה ביטקוין; כיום השימוש בבלוקצ'יין נעשה גם בשביל רשומות דטא נוספות מוכרות כדוגמת NFT.

בעתיד אנחנו מצפים לראות שהבלוקצ'יין לא ישמש רק כספר חשבונות כללי, אלה גם בתחום הפיננסי ותחומים נוספים כמו יצירת חוזים חכמים, שמירה על זכויות יוצרים, העברת רשומות רפואיות ועוד.

מתי יתגלה לראשונה רעיון הבלוקצ'יין?

הרעיון לרשתות הבלוקצ'יין נכתב עוד ב-1991 בספרות האקדמית אך כפי שניתן לראות רק ב-2009 יצא לאור.

כחלק מהוצאת המטבע הדיגיטלי הראשון ביטקוין כנלווה אליו יצא לאור הבלוקצ'יין אשר ממציאו כמי של הביטקוין הינו אדם אנונימי שזהותו עדיין לא ידוע ומכנה עצמו בשם "סאטושי נאקאמוטו".


נערי הקריפטו

אנחנו חבר'ה המתמחים בעולם הקריפטו כבר מספר שנים, משקיעים לטווח ארוך וקצר, ומתעסקים בשיווק רשתי ותודעתי על עולם קריפטו.

0 Comments

כתיבת תגובה

Avatar placeholder

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *