שווי שוק הקריפטו הכולל נסחר בערוץ יורד ב-29 הימים האחרונים, ניתן לראות כי אתמול(יום שבת) שווי השוק עדיין עמד על 1.2T והיום הצניחה הפתאומית ל-1.16T ומחכה לתמיכה שם.

לגבי ביטקוין, ניתן לראות כי מחירו ב-7 ימים האחרונים ירד -7.17%!
לגבי אתריום, ניתן לראות כי מחירו ב-7 ימים האחרונים ירד -18.23%!

מטבעות אלט-קוינים בינוניים ירדו עוד יותר, הסנטימנט עדיין דובי!

הסנטימנט הדובי הכללי שנגרם על ידי נתונים מאקרו כלכליים חלשים ואי ודאויות בנוגע ליכולתו של הפדרל ריזרב לבלום את האינפלציה השפיע קשות על שוקי הקריפטו.

מדד הפחד והחמדנות הגיע ל-11/100 ב-9 ביוני, ומד הסנטימנט מבוסס הנתונים נמצא מתחת ל-20 מאז ה-8 במאי.

קריאת "פחד קיצוני" מתמשכת זו מצביעה על כך שהמשקיעים מודאגים, אך במקביל, היא מהווה כביכול הזדמנות קנייה.

הנתונים מראים שסוחרים נוטים פחות למכור ברמות הנוכחיות!

פרמיית OKX Tether ( USDT ) היא מדד טוב לביקוש של סוחרי קריפטו קמעונאיים מבוססי סין. הוא מודד את ההבדל בין עסקאות עמית לעמית (P2P) מבוססות סין לבין הדולר האמריקאי.

ביקוש מוגזם לקנייה נוטה ללחוץ על המדד מעל השווי ההוגן ב-100%, ובמהלך שווקים דובים, הצעת השוק של Tether מוצפת וגורמת להנחה של 4% ומעלה.

ב-31 במאי, מחיר ה-Tether בשווקי עמית-לעמית באסיה נכנס להנחה של 4%, מה שמעיד על לחץ מכר קמעונאי אינטנסיבי. באופן מוזר, המצב השתפר ב-10 ביוני לאחר שהאינדיקטור עבר להנחה של 1.5%. למרות שנותר שלילי, המדד מראה את נכונותם של המשקיעים לקנות את הירידה כאשר סך ההון הקריפטו ירד מתחת ל-1.2 טריליון דולר.

כדי לא לכלול השפעות חיצוניות ספציפיות לאסימון ה-Tether, על הסוחרים לנתח גם את השווקים העתידיים של קריפטו. חוזים עתידיים, הידועים גם בשם החלפה הפוכה, הם בעלי תעריף משובץ שנטען בדרך כלל כל שמונה שעות. בורסות משתמשות בעמלה זו כדי למנוע חוסר איזון בסיכון החליפין.

שיעור מימון חיובי מצביע על כך שהלונגים (הקונים) דורשים מינוף נוסף. עם זאת, המצב ההפוך מתרחש כאשר שורט (מוכרים) דורשים מינוף נוסף, מה שגורם לשיעור המימון להפוך לשלילי.

חוזים עתידיים שיקפו סנטימנט מעורב לאחר שהביטקוין והאת'ריום החזיקו בשיעור גיוס חיובי (שורי), אך שיעורי האלט-קוין היו שליליים. לדוגמה, התעריף השבועי השלילי של BNB של 0.20% שווה ל-0.8% לחודש, מה שבדרך כלל לא מדאיג סוחרי נגזרים.

התאוששות תלויה בהתייצבות הנתונים המקרו-כלכליים

על פי נגזרים ואינדיקטורים למסחר, משקיעים נוטים פחות להפחית את הפוזיציות שלהם ברמות הנוכחיות, כפי שמראה השיפור המתון בפרמיית Tether.

שיעור המימון החיובי לחוזים עתידיים על ביטקוין ו-Ether מציג את התיאבון הגובר של הסוחרים לפוזיציות ארוכות ממונפות, כאשר סך שווי שוק הקריפטו נשבר מתחת ל-1.2 טריליון דולר. (עד 1.16!!!)

אלא אם כן השווקים המסורתיים והתרחיש המקרו-כלכלי ידרדרו, יש סיבה להאמין שמשקיעי קריפטו מצפים למהלך חיובי של מחירים בקרוב.


נערי הקריפטו

אנחנו חבר'ה המתמחים בעולם הקריפטו כבר מספר שנים, משקיעים לטווח ארוך וקצר, ומתעסקים בשיווק רשתי ותודעתי על עולם קריפטו.

0 Comments

כתיבת תגובה

Avatar placeholder

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *